“Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony” – podręcznik do nauki matematyki na poziomie rozszerzony dla uczniów szkół ponadpodstawowych
19 sierpnia 2021

Ogólne informacje o podręczniku

Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony” to podręcznik przeznaczony do nauki matematyki na poziomie rozszerzonym dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Autorami tego wydanego przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe podręcznika są: Małgorzata Dobrowolska, Jacek Lech oraz Marcin Karpiński. Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową.

Zalety podręcznika

Podręcznik “Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony” cechuje się tym iż:

  • jest on zgodny z Nowa Podstawa Programowa 2021/2022,
  • posiada duża liczbę zadań, które są zróżnicowane zarówno pod względem typu jak i poziomu trudności,
  • autorzy podręcznika umieścili w nim specjalne zadania, które pozwolą uczniom sprawdzić rozumienie omawianych na lekcji teorii matematycznych.

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe

Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe (GWO), zostało założone w 1991 roku przez małżeństwo, dla których matematyka i szeroko pojęte nauki ścisłe są pasją. Adam Mysior oraz Małgorzata Dobrowolska są założycielami GWO. Na pomysł założenia wydawnictwa wpadli, kiedy wspólnie udzielali korepetycji z matematyki pewnej ósmoklasistce. Wydawnictwo specjalizuje się głównie w wydawaniu publikacji dotyczących matematyki oraz nauk ścisłych. Z podręczników wydawnictwa korzysta ponad połowa polskich szkół, co świadczy o wysokiej jakości treści dostarczanych przez GWO. W szerokiej ofercie wydawniczej Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego znajdują takie serie, jak między innymi: “Wehikuł czasu”, “Nauka o języku”, “Podróże w czasie”, “Świeżo malowane” oraz “Fizyka z tangramem”. Warto wspomnieć, iż GWO angażuje się w wiele projektów edukacyjnych oraz jest partnerem w Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim, który organizowany jest przez fundację dla Uniwersytetu Jagiellońskiego.