Dobrze zaliczona matematyka
16 sierpnia 2021

Matematyka – królowa nauk, która już niejednemu uczniowi przysporzyła problem. Sami rodzice coś pewnie mogą powiedzieć na ten temat. Chociaż może nie warto wracać do przykrych wspomnieć. Niektóre kłopoty z matematyką wynikać mogły z tego, że uczeń nie miał dostępu do odpowiedniej porcji wiedzy. Takich problemów nie będą miały osoby, które będą mogły bazować na podręczniku o tytule “Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony” (https://www.taniaksiazka.pl/matematyka-z-plusem-3-podrecznik-do-liceum-i-technikum-zakres-rozszerzony-malgorzata-dobrowolska-p-1539984.html). Książka pochodząca od wydawnictwa Gwo, została stworzona przez Małgorzatą Dobrowolską, Marcina Karpińskiego i Jacka Lecha.

Seria “Matematyka z plusem”

“Matematyka z plusem” to cały cykl książek, który został przygotowany specjalnie z myślą o uczniach w szkołach średnich. Może i matematyka nie jest łatwa, ale właśnie dzięki takim podręcznikom, które zostały przygotowane we współpracy z najlepszymi specjalistami, pojęcie wszystkiego nie powinno stanowić tak dużego problemu. “Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony” jest książka, która dedykowana jest dla wszystkich uczniów, mających w przyszłości zamiar zdać maturę na poziomie rozszerzonym z matematyki. Tak, są takie osoby, które nie boją się podjąć takiego wyzwania. Dla niektórych rozwiązywanie zadań okazuje się też wielką przyjemnością. Treść zawarta w środku spełnia wymogi podstawy programowej obowiązującej od września 2019 roku. Całość została dopasowana do umiejętności absolwentów 8-letniej szkoły podstawowej. Nauka z takim podręcznikiem to wiele interesujących informacji i garść ciekawych zadań do rozwiązania.

“Matematyka z plusem 3. Zbiór zadań. Liceum i technikum. Zakres podstawowy i rozszerzony”

Książka zawiera ponad 1200 zadań na lekcje i do prac domowych. Wydawać by się mogło dużo, ale jest to odpowiednia ilość, aby poradzić sobie ze wszystkimi przy normalnym trybie nauczania. Uczniowie bez trudu będą mogli podjąć się rozwiązywania ich w sposób samodzielny, bez pomocy pedagoga, czy też innych osób.